ce poate fi ?

Hemoroizi

Postata de viorelmutu cu 11 ani in urma.

daka de curand mia aparul o mica unflatura in zona anala ce poate fi? nu am dureri mancarimi sau alte genuri de simptome doar cand am scaun la stomac imi ramne putin sange pe hartie . IMI POATE ZICE CINEVA CE POATE FI SI CEAR TREB SA FAK . multumesc de intelegere !!

Raspunsuri (2)

Mirna

acum 11 ani

Pare sa fie vorba de hemoroizi. Trebuie sa tii regim alimentar - fara acru, iute si sarat, paine alba si ulei rafinat.

Sa consumi multe salate, legume, fructe, paine cu tarate, cereale integrale si apa suficienta ca sa eviti constipatia care iti provoaca sangerari. Iti recomand si ceaiurile si unguentele pt hemoroizi de la plafar.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Porbabil este vorba de o boala hemoroidala . Este indicat sa consultati medicul chirurg pentru evaluare si diagnostic cert.