Ce clinica ajuta la excizia de marisca hemoroidala cu laser ?

Hemoroizi

Postata de Raluca V. cu 4 ani in urma.

Am fost diagnosticata cu hemoroizi ( nu mi s-a comunicat ce grad) si marisce hemoroidale. Am fost la clinica Laurus Medical, unde mi s-au facut cateva ligaturi, apoi a urmat chinul: excizia mariscei cu radiofrecventa. In timpul interventiei nu a durut, doar ca simțeam intepaturi (auzeam o foarfeca) si au necesitat inca 2 anestezii locale. Ma asteptam la o cauterizare, dar am fost cusuta clasic, am sangerat foarte mult in acest timp. Mi s-a spus ca nu va durea asa de tare fata de timpul de dupa ligaturi. Au trecut 2 luni si inca ma chinui. A mai ramas o marisca anterioara care a luat amploare si care se fisureaza la fiecare scaun, ac***a dureri teribile, cu tot cu microclismele cu miere Melilax recomandate, si supozitoare Cicatridina. Sangerez zilnic in timpul zilei, mereu am lenjeria patata. Caut o clinica ce utilizeaza laser si imi asigura un trai normal dupa interventie, care sa faca ceea ce promite. Nu sa taie, nu sa coasa, nimic traumatizant. Nu mai zic, la scosul firelor ma ciupea cu foarfeca si durea de m-a auzit toata sala d așteptare. Si nu mai pot trece prin asa ceva. Eram mai bine pana sa fac aceasta interventie.

Raspunsuri (2)

Gaitanaru Gica

acum 2 ani

Dacă ai fost la Andrei Gabriel la Laurus e un neprofesionist ,așa am pățit și eu ,de evitat Laurus ,am fost apoi la Proctoclinic la Dr Ungureanu sa remedieze ce a stricat Andrei Gabriel

Adriana P

acum 3 luni

Dar de dr. Grosu Gratiela ce puteti spune? Sunt in cautare de un doctor.