ce as putea sa am ? o parere a unui doctor va rog

Hemoroizi

Postata de andreey90 cu 14 ani in urma.

buna ziua problema mea incepe acum o luna cand am tinut post 2 saptamani apoi am facut cu 2 picaturi de sange in fecale ( ma durut ff tare anusul).Dupa inca 5-6 zile am mai facut din nou cu sange, am fost la medicul chirurg care mi-a spus ca nu am hemoroizi si nici fisura anala. Folosesc proctolog unguent si debridat (am avut gaze , bolborisme si dureri in partea dreapta de scurta durata si nu in fiecare zi).Am urmat si o dieta si era fff bine pana azi cand am facut din nou cu o picatura mica de sange. Picatura era pe hartie pe vas nu era sange.Am facut analizele de sange Hemoleucograma , VSH , FIER , MAGNEZIU , TGP , GLICEMIE si toate sunt in valori normale. Am citit pe internet si m-am speriat f tare de cancerul de colon. Nu am avut asa ceva in familie si in copilarie nu am avut boli intestinale.Am 20 ani. Pot avea cancer de colon ? Va multumesc

Raspunsuri (8)

tina

acum 14 ani

completeaza si tu o fisa medicala daca vrei raspunsul medicului
Stai linistit nu ai cancer

mikmok

acum 14 ani

Zici ca ai fost la medic, ce ti-au spus ca ai dupa ce le-ai zis ce-ai patit, nu ti-au dat nici un fel de tratament???

Incearca sa-ti faci un regim alimentar - bea lapte, mananca branza, fainoase si cartofi cel putin 3 zile. Nu ai voie in aceste 3 zile sa mananci carne de orice fel, oua, legume verzi si nu iei nici un fel de medicament fara sa consulti medicul.

andreey90

acum 14 ani

am fost la el si mi-a spus ca nu am nimic...sa tin regim dar vad ca a reaparut sangele acela...m-am ingrozit de ce am citit pe internet cu cancerul de colon....din pacate tina nu am consultatii din acelea gratuite :)

oana

acum 14 ani

Buna,
Orice persoana care are cont pe site beneficiaza de 3 consultatii gratuite pe luna.
Tot ce trebuie sa faci este sa iti faci cont!

Vasile

acum 14 ani

hkjihdu

simonaanca

acum 14 ani

am si eu o problema de acest gen si sant super speriata
azi dimineata am avut scaun cu sange si s-a luat si pe hartia igienica nu ma doare nimic si de cate ori ma duc la toaleta pe hartie se ia sange chiar daca nu fac treaba mare. vreau sa stiu daca e ceva grav si unde trebuie sa ma duc ca sa-mi fac o consultatie e putin jenant dar sper sa imi da-ti niste raspunsuri orice. multumesc din suflet

chik_

acum 14 ani

cel mult colon iritabil

Marius39097775

acum 14 ani

unde pot face o colonoscopie?multumesc