buna

Hemoroizi

Postata de ioniciiii cu 12 ani in urma.

eram curioasa daca ai contact sexual anal si ai hemoroizi ce se poate intampla?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Nici o femeie normala la cap care are hemoroizi nu va avea contact sexual anal. De altfel chiar fara aceasta afectiune, acest gen de contact poate avea multe urmari grave. Revenind la situatia de fata, durerea va fi insuportabila si cel mai probabil insotita de hemoragie prin ruperea hemoroizilor.

ioniciiii

acum 12 ani

multmesc ..am zis sa ma asigur pentru ca auzisem k nu este nici o problema :))

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

dupa cum ne scrie si Iuli, contactul sexual anal este contraindicat in prezenta hemoroizilor sau a oricaror alte afectiuni din acea regiune. chiar daca nu veti lua in seama aceasta recomandare, va veti da seama si dumneavoastra ca nu este o alegere buna, deoarece veti avea dureri mari si sangerari, in functie de stadiul acestor hemoroizi.
pentru mai multe detalii despre aceasta afectiune cat si posibilitati de tratament, puteti citi si cateva articole de pe acest site, cum ar fi acesta: //sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/hemoroizii_532

va urez o zi buna