buna ziua

Hemoroizi

Postata de Davidana cu 12 ani in urma.

as dori daca se poate sa imi spuneti de vreun tratament............sotul meu are sangerari dupa scaun,dar nu il doare deloc......am facut analize de scaun si nu ia iesit nimic.......ma gandesc sa aiba hemoroizi interni?ce medicamente sa ia ca sa se scape de sangerari?

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

rectoragia (sange in scaun) trebuie evaluata prin tuseu rectal, analize de sange (hemoleucograma ), eventual rectoscopie, colonoscopie.

Mihai

acum 12 ani

Foarte eficace... cumperi supoyitoare ”CARPICON” de la orice farmacie naturista, spalaturi cu apa simpla calduta si introdus cate un supozitor dimineata si unul seara in fund. Dupa cca o saptamana o sa vezi efectele miraculoase si o sa ma pomeniti.

andreea

acum 12 ani

Colonoscopie, poate hemoroizi, un Dr. specialist va poate da raspunsuri sigure. In germania se gaseste ECO TAD 400 un ceai cu ingrediente naturale, folosit in cazul sangerarii in scaun, costa cca 13 Euro si ajuta intradevar!!