buna ziua

Hemoroizi

Postata de ioana95 cu 13 ani in urma.

dacu vreo doua luni am avut scaun de 2 ori cu sange si de atunci nu mai pi t sa scap de hemoroizi. ce sa fac? mananc cereale cu iaurt pt a avea scaun in fiecare zi dar tot am hemoroizi si uneori sunt externi si se umfla si ma dor mai ales cand am scaun. datimi un sfat va rog. ma tem sa nu am cancer de colon. am mai avut probleme cu constipatia mai demult si cu hemoroizi dar mereu imi treceau cu supozitoare. am fost diagnosticata acu 3 ani cu ulcer, am facut tratament un an de zile si nu am mai avut probleme pana acum doua luni. va rog sa ma ajutati

Raspunsuri (1)

Dr Laurentiu Ungurianu

acum 13 ani

In primul rand se impune un consult chirurgical , apoi o colonoscopie , si , daca e cazul , interventia chirurgicala.