Buna ziua

Hemoroizi

Postata de jorovlea cu 13 ani in urma.

De ceva timp ma confrunt cu o problema, constipatia, scaunul este de 2-3 ori pe saptamina insotit de dureri si singerari, ce sa fac? si la ce medic sa ma adresezi? Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (8)

Adrienne

acum 13 ani

Medicul specialist este gastroentrologul. Laxativele pe o perioada mai mare de 7 zile dau dependenta si fac ravagii la nivelul tractului gastro-intestinal. Pana ajungi la medic poti consuma tarate de grau,cate trei linguri de doua ori pe zi,amestecate in apa, ceai,suc, iaurt la temperatura camerei. Efectul este garantat.

jorovlea

acum 13 ani

Buna! va multumesc mult pentru ajutor.Multa sanatate si numai bine

Iuli

acum 13 ani

Da, gastroenterologului trebuie sa va adresati.

Dr Laurentiu Ungurianu

acum 13 ani

Va astept in orice zi intre orele 7.30-8.30 la Sp. cf Witing et.2 cal. Plevnei 142-144

laura

acum 13 ani

buna ziua as vrea sa stiu ce se mai poate face daca am trecut deja printro operatie iar la scurt timp miau aparut iarasi durerile doar ca de data asta sunt mai puternice iar scaunul imi este foarte dureros si cu sangerari de nici sa stau in fund nu pot.am incercat proctoglivenol si o multime de alte unguente iar acum nu mai stiu ce sa incerc sa nu am asa dureri .va multumesc anticipat.si astept raspunsul dumneavoastra.

Dr Laurentiu Ungurianu

acum 13 ani

Trebuie sa fiti vazuta de un specialist cat mai grabnic .

liliana

acum 12 ani

de unde se pot procura taretele de grau? multumesc

Adrienne

acum 12 ani

De la Plafar sau de la magazinele care comercializeaza suplimente alimentare.