astept raspunsuri

Hemoroizi

Postata de dia944 cu 12 ani in urma.

buna. de vreo 2 saptamani am inceput sa imi simt capul mai greu si sa ametesc asa cate putin in ziecare zi. stie cineva ce as putea sa am?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Pentru identificarea cauze ar trebui sa va faceti un set de analize pentru a exclude anemia -posibila cauza de ameteli, apoi sa va vada un internist- pentru excluderea afectiunilor cardiace( gen hipo sau hipertensiune arteriala, tulburari de ritm) .
Alte posibile cauze ale ametelilor sunt afectiunile din sfera ORL, neurologie,etc.