am hemoroizi?

Hemoroizi

Postata de alina1985 cu 9 ani in urma.

de aproape o luna ,am intre fese ca 2 vene umflate .am mancarimi si arsuri.Ma dau cu Hemorzom ,sau mai diminuat venele ,dar mancarimea nu dispare.Ce alt tratament sa incerc?

Raspunsuri (2)

Mirna

acum 9 ani

Hemoroizii apar in primul rând de la constipație, așa ca trebuie sa tratezi constipația. Si nu cu medicamente, ci din alimentatie. Suplimentar, poți lua suc de aloe vera, tarate de psyllium, tinctura din fructe de soc sau ceaiuri laxative. Iar mancarimile si arsurile pot fi o reacție alergică la hemorzom. Dacă citești prospectul, vei afla ca tratamentul cu hemorzom trebuie sa fie de scurta durata. Poți continua cu unguente naturiste pt hemoroizi.

doina

acum 9 ani

bai cu galbenele extern

intern: tinctura de nuca neagra, pelin si cuisoare.

sanatate!