afectiuni anale

Hemoroizi

Postata de just.vl4d cu 10 ani in urma.

Buna ziua..ma confrunt si eu cu o mica problema sa zicem..in urma cu aproximativ 1-2 luni aveam in zona anusului o chestie umflata care la atingere era destul de incomoda..atunci cand mergeam la toaleta, ramanea pe hartia igienica o chestie lipicioasa, galbuie ca si puroi..la un moment dat a disparut.. de vreo 4 zile problema cu chestia gen puroi a reaparut insa de data asta pare a fi mai mult...azi cand am fost la toaleta, tinand cont de pozitia in care stai pe wc, am umblat cu degetul pe acolo intrucat imi era imposibil sa imi indeplinesc scopul pentru care m-am dus la toaleta..cand pipai am constatat ca tot anusul avea umflaturi si cred ca pe interior pentru ca inainte de a merge la wc nu aveam nicio umflatura iar dand cu degetul intre umflaturi am scos o chestie tot ca puroiul numai ca mai tare, mai vascoasa..pe hartia igienica mi-a ramas la fel...si bineinteles ca nu am reusit sa fac nimic la toaleta..sunt cam speriat si cam jenat sa ma duc la cineva sa discut problema si am considerat ca aici este calea cea mai usoara..un sfat, o idee, un mic ajutor daca imi puteti da, voi fi foarte recunoscator

Raspunsuri (5)

just.vl4d

acum 10 ani

Am mai uitat sa precizez ca am un loc de munca la care de obicei stau mult pe scaun si deseori se intampla sa merg mult pe jos..

Dr. Marius Fodor

acum 10 ani

Solutie d-voastra este la www.chirurgie-drfodor.ro
Cu stima,
Dr Fodor

ana

acum 10 ani

dute rapid la medic sa iti dea tratament! sa nu iti fie rusine ca o fi vazut ala si chestii mai ''rusinoase''sau mai grave decat ale tale,,,si dupa cate scrii sansele sunt minine sa dispara de la sine

just.vl4d

acum 10 ani

Domnule doctor Fodor eu am cerut o parere..o idee...ce anume ar putea fi..sa stiu daca sa fiu sau sa nu fiu ingrijorat..si statusem toata ziua pe net si cautam raspunsuri...site`uri cu tot felul de clinici gaseam foarte usor pe tot google`ul..Multumesc Ana pentru sfat..am fost la medicul de familie si mi`a dat trimitere la chirurgie..urmeaza sa ma duc luni sa vad despre ce este vorba...
P.S. nu inteleg la ce sunt facute site`urile astea...nu am dorit sa fiu tratat online ci doar un sfat..insa oriunde se fac doar reclame...imi cer scuze daca am deranjat pe cineva..succe in activitate

adela

acum 9 ani

Si eu am acceasi problema ....Ce tratament ti-a prescris???