afectiune anala

Hemoroizi

Postata de lupsa04elena cu 10 ani in urma.

buna ziua de aproximativ 3 zile am scaunul foarte negru,ca si culoarea pacurei si foarte urat mirositor.iar azi a treia zi ma tine si coloana undeva pe la mijlokul acesteia,mentionez :nu am depus niki un efort.as vrea sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns pentru ambele afectiuni.va multumesc!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Culoarea neagra a scaunului sugereaza faptul ca pierdeti sange ( digerat) la nivelul tractului gastrointestinal. Este important sa consultati medicul gastroenterolog sau chirurg pentru evaluare ( colonoscopie).
Durerile lombare vor fi si ele evaluate in cadrul investigatiilor ( radiografie, etc).