Abcesul perianal

Hemoroizi

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Buna seara.Am o mare rugaminte la dv.daca se poate.Tatal meu a facut o ecografie abdominala si in urma efecutarii acestei ecografii medicul respectiv i a spus ca are pe intestinul gros un nodul vreau sa mi spuneti daca se poate vedea la un ecograf intestinul gros mai bine decat la o colonoscopie nu stiu dak m am exprimat corect.Am mare nevoie de un sfat, de un tratament.Va multumesc din suflet

Raspunsuri (1)

roxana313125038

acum 15 ani

Colonoscopia este cu mult mai sensibila decat ecografia si totodata se poate lua un fragment tisular pentru biopsie care va elucida diagnosticul.
Va puteti adresa pentru consult si investigatiile necesare dr. Leonard David, medic primar chirurgie generala de la Institutul Clinic Fundeni - 0748220071.