Scaun sange?

Hemoragia digestiva superioara

Postata de Madalina cu un an in urma.

Bună ziua. În urma administrării Paduden Raceala si Gripa și Aspirina , soțul meu are scaune de culoare neagra. Nu are o stare generala rea și nici dureri.

Raspunsuri (2)

Madalina

acum un an

Care sa fie problema și ce trebuie făcut în continuare?

acum un an

Buna ziua,

Scaunele de culoare neagra pot fi un semn al sangerarii in tractul intestinal superior, iar administrarea de medicamente poate creste riscul de sangerare gastrointestinala. Este important sa contactati imediat medicul dumneavoastra pentru a evalua situatia.

Va recomandam sa va programati la un medic gastroenterolog: https://www.clickmed.ro/medic/gastroenterologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/sangele-in-scaun-hemoragiile-digestive_579
sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/prezenta-sangelui-in-scaun-cand-trebuie-sa-ne-alarmami_17541