Ce inseamna procentul scazut al limfocitelor?

Hemograma scazuta

Postata de Antonia cu un an in urma.

Buna ziua! Am primit recent rezultatul pentru hemoleucograma. Toti parametri sunt in valori normale mai putin procentul de limfocite care a iesit mai scazut: 17,7%, intervalul de referinta fiind de 20-55%. Imi puteti spune ce inseamna acest procent scazut, care sunt cauzele? Va multumesc mult!

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes:
https://sfatulmedicului.ro/interpretor-analize

Silvia

acum un an

Ati mai aflat răspuns? Tot asa am. Si eu o problema