Ce se poate face pentru tratarea hemangiomului la genunchi care a recidivat?

Hemangiom

Postata de Utilizator21527173724 cu 5 ani in urma.

Buna, am 22 de ani si in urma cu 2 ani si 3 luni am fost operata de hemangiom la piciorul stang, pe coapsa, deasupra genunchiului. In urma unei ecografii de rutina am aflat ca acesta a recidivat si se dezvolta de la suprafata muschiului, prin toate tesuturile pana in plan osos. Cum s-ar putea rezolva aceasta problema ca sa nu se mai dezolte acele vase de sange si ce specializare trebuie sa aiba medicul care poate face asta? Mentionez ca am mobilitatea destul de scazuta si uneori nu mai pot sa dorm de durere. Multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Utilizator11568721231

acum 4 ani

Am 39 de ani și am fost diagnosticata cu aceeasi problema ca si dumneavoastră (inclusiv in același loc). Sunt curioasă să aflu daca ati rezolvat problema. Am fost în multe orase din țară si nimeni nu a gasit o rezolvare.