La cat timp dupa tratamentul cu antibiotice pentru Helicobacter Pylori se poate repeta analiza din scaun?

Helicobacter pylori

Postata de Monica140 cu 5 ani in urma.

Am luat 10 zile tratament cu Kp***ax si Amoxicilina si 14 zile cu Controloc.

Raspunsuri (1)

Utilizator11591021812

acum 3 ani

Salut, și eu am făcut endoscopie și mi s-a prescris ca la 1 lună după încetarea tratamentului. Cred ca trebuie sa treacă cel puțin câteva săptămâni după antibiotice și IPP ca testul să fie relevant.