Viroza pulmonara

Gripa

Postata de Blowrabbit cu 12 ani in urma.

Buna ziua. In urma unui "elix" am fost depistat cu viroza pulmonara. Mi-a dat sa iau 5 zile : Canamicina , ampicilina injectabil si nurofen, eurospal. Acum , au trecut 5 zile dar se pare ca mi-a ramas acea durere in piept. Ce sa mai iau ? Ce tratament sa mai urmez? VA multumesc. ( Nu pot sa merg la control deoarece am fost la urgente si nu este acea doctorita de la pediatrie de garda ) .

Raspunsuri (3)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

RX pulmona(radiografie pulmonara ) pentru control poti face oriunde si la orice medic ( nu este absolut necesar cel de la urgenta,care ti-a facut anterior. Imaginea poate fi interpretata si ti-se va spune daca procesul s-a resorbit sau daca mai persista. Acesta iti va spune daca durerea este de la plaman sau de la musculatura toracelui si daca mai este sau nu necesar tratament..

Blowrabbit

acum 12 ani

Multumesc frumos domnule Dr. Emil Otesteanu. O zi buna!

Blowrabbit

acum 12 ani

Inca ceva , nu mi-au dat acea imagine de la RX, din moment ce am fost la urgente sa mi-o faca.. :|