vaccinul pt gripa noua?cancerul de col uterin...

Gripa

Postata de eribaba31 cu 14 ani in urma.

Nu stiu ce sa fac:( Sa ma vaccinez sau nu .... am auzit ca are efecte secundare ..... poate peste 10 ani vor aparea acestea ..... nu stiu ce sa fac ajutatima cu pareri ....:( nu stiu ce sa cred unii spun da unii nu ... medicul de familie mi''a sugerat sa nu ma vaccinez asta a fost amu de vro 2 saptamini ... chiar nu stiu??? ne aduc vaccinul luni ... si ne mai da si vaccinul contra cancerului de col uterin si despre asta am auzit ca nu o sa am copii ce parere aveti sa mi le iau sau nu ? ce parere aveti?

Raspunsuri (1)

cristina

acum 14 ani

nu stiu nimic concret sa iti spun dar sincer nu cred ca din cauza vaccinului contra cancerului de col nu vei putea avea copii.
pai acesta e recomandat chiar de la o varsta mica la toate fetitele
cred ca daca exista riscul asta am fi stiut. cat despre gripa..... e o ceata... totala