va rog ajutati-ma

Gripa

Postata de roberta66 cu 11 ani in urma.

buna..este normal ca fetita de 6 ani jumate sa aiba dureri de picioare(gamba)?este racita a fost diagnosticata cu angina acuta ...a facut febra 38,6,tuseste,transpira mult noaptea,are dureri de cap,nu prea are pofta de mancare ..medicul ia dat tratament :zinnat 250 mg 2,x1/zi ,eurespal 80mg 2x1/zii,ibuprofen 400mg de 3 ori cate o jumatate...intrebarea mea este din ce cauza are dureriile de picioare? mai are tratament pt angina pana luni...poate sa fie si de la vreun medicament dureriile sau care este cauza???

Raspunsuri (1)

buna seara

acum 11 ani

Aceste dureri sunt de la medicamente! Ar fi bine sa le opriti. Merge si cu ceaiuri si rabdare. Cu toate ca aceste medicamente nu ajuta pe nimeni doctorii la deau orbeste mai departe iar efectele secundare le ignora complet. La urma tot mamele sunt vinovate caci doctorii nu suporta consecintele greselilor lor.