URGENT!!!!!!

Gripa

Postata de Gabimirela cu 8 ani in urma.

BUNA ZIUA!Am si eu o intrebare fiul meu in varsta de 17 ani diagnosticat de cca 1saptamana cu beta talasemie minora este racit,nu poate bea nici macar apa ,il doare foarte tare in gat ,face febra dar nu mai mare de 39 grade, CE ANTIBIOTIC II POT ADMINISTRA PENTRU ACESTE SIMPTOME? VA MULTUMESC ANTICIPAT SI ASTEPT RASPUNS CAT MAI URGENT....

Raspunsuri (1)

Ioana

acum 8 ani

Medicul care a pus diagnosticul nu a recomandat si un antibiotic?
Infectia nu cedeaza la orice antibiotic. O antibiograma va ava ajuta sa administrati antibioticul la care infectia va ceda. NU administrati antibiotice fara recomandarea unui specialist.
Sanatate