Tuse productiva

Gripa

Postata de AndreaVasile cu 13 ani in urma.

Mi-a trecut gripa de 2 saptamani (am fost gripata 3 saptamani, m-am tratat), dar mi-a ramas o tuse cu secretii galbui-maro. Mi-am facut radiografie la plamani, a iesit ok. Tusesc doar de 3-5 ori pe zi. De ce nu imi trece?

Raspunsuri (4)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Medic Epuran

acum 13 ani

Tusea poate persista înca aproximativ două săptămâni cu spută purulentă, apoi încă aprox. două săptămâni cu spută normală şi încă aprox. două săptămâni ca tuse seacă. Concluzia este că tusea mai poate fi prezentă încă maxim 6 săptămâni iar dacă persistă mai mult de 6 săptămâni trebuie efectuate investigaţii suplimentare.

AndreaVasile

acum 13 ani

Multumesc frumos!

alexa ion

acum 13 ani

bunicu meu prezinta urmatoarele simtome:tusa productiva,ameteli.diaree si nu mananca de vreo 2 zile doar apa si ceai bea.ce ar fi recomandat?