tuse persistenta

Gripa

Postata de koka cu 12 ani in urma.

buna seara .fetita mea de 17 ani tuseste de 2 luni de la o zi la alta mai rau este de 2 saptamini tuseste zi si noapte nencetat am facut 7 zile de tratament cu augumentin stodal tusin forte dar nici o schimbare am facut radiografie la plamini nu are nimic dupa 4 zile de la terminarea tratamentului e si mai rau o doare foarte rau in piept partea dreapta sint disperata va rog un sfat sa-mi dea cineva acum am inceput alt tatament de la un pneumolog dar nu stiu unbe samerg mai ales ca timpul trece si a apsentat si de la scoala

Raspunsuri (4)

Nirolf

acum 12 ani

Trebuie facute niste analize pentru a determina exact agentul microbian si la ce antibiotic este acesta sensibil. Mergeti la medicul de familie sa va dea trimitere la infectioase, sa faca analiza de sange si exudat faringian, apoi pe baza acestor analize se va stii mai bine ce este de facut.
In paralel, incercati si medicamentele traditionale, usturoi, nuca si altele, in paralel cu tratamentul medicamentos.

koka

acum 12 ani

da numai ca trebue asteptat din nou 7 zile de la terminarea antibioticelor

victoras

acum 12 ani

Desi sirop HUMEX este excepional ,ceaiul din ceapa rosie e un tratament naturist de efect. Se taie o ceapa rosie in 4 si se pune la fiert cu citeva frunze de menta,pt. a atenua mirosul nu tocmai placut si se lasa pina ce apa scade la jumate. Se indulceste cu miere. Sanatate !!!

dana

acum 11 ani

ceaiul de cimbru calmeaza tusea