Rugaminte-re tratament cresterea rezistentei organismului la raceli

Gripa

Postata de daniela657154695 cu 11 ani in urma.

Administrare Astragalus

De citiva ani ma chinui citeva luni/an cu raceli rebele, insotite de febra mare uneori si de puncte purulente pe amigdale (in git, cu certitudine); de asemenea, in urma administrarii antibioticelor (probabil prea multe) fac afte...si altele, ceea ce ... pt mine, fara o pregatire medicala, inseamna o scadere a imunitatii; in plus, am si alte probleme care ma chinuie (chist ovarian si alte probleme urogenitale). Deoarece anotimpul rece se apropie, incerc sa fac ceva pt refacerea imunitatii si, cum anul trecut am luat 3-4 luni pastile cu ulei de chimne negru (care pt alte pers au fost "mana cereasca") si dupa ...am facut o amigdalita purulenta si apoi o pneumonie de toata frumusetea, va rog sa-mi spuneti daca ASTRAGALUS poate sa-mi fie de ajutor pt cresterea imunitatii, dar si pt chistul ovarian/endometrioza si, sub ce forma si cum/cit ar trebui administrat. Multumesc frumos, D.F.

Raspunsuri (6)

victoras

acum 11 ani

Da-mi pe 0766-747-284 o adresa e-mail sau pur si simplu suna si iti voi spune cite ceva sa te ajute.sanatate !!!

colnago

acum 11 ani

Puteti apela cu incredere la bautura bioactiva Tahitin Noni, cel original. Nu este medicament, nu are containdicatii.

Cornelia, Craiova

acum 11 ani

Buna,
Incearca homeopatia, dar trebuie gasit un medic homeopat bun. Am avut rezultate foarte bune in probleme de sanatate ale familiei prin homeopatie.
Homeopatia rezolva multe probleme de sanatate dar este foarte important un medic homeopat bun.
Multa sanatate va doresc!

daniela657154695

acum 11 ani

Multumesc pentru raspunsuri !
Sanatate tuturor !

MembruMobileApp1520795322

acum 6 ani

Am fost in situatia dvs inca de cand eram un copil.... Mereu amigdalita purulenta, tone de antibiotice, injectii cu penicilina G si apoi Moldamine... Acum 2 ani, dupa un astfel de episod si o internare la boli infectioase, medicul de acolo mi-a explixat ca germenul care imi cauzeaza infectia ramane "cazat" in amigdale si doar dormiteaza pe anumite perioade si ca singura solutie este sa scot amigdalele.
M-am operat la spitalul Panduri la ORL cu anestezie generala si de atunci clar situatia s-a schimbat absolut complet.
Nici nu va mai ganditi de 2 ori daca aveti aceasta problema de ani de zile, antibioticele va fac rau in alte parti ... Pt aceasta problema, infectii repetate in gat, este singura solutie viabila.
Sanatate multa tuturor.

MembruMobileApp1520795322

acum 6 ani

Pt chistul la ovar si alte tulburari hormonale trebuie investugat la Parhon si, sfatul meu, incercati sedinte de acupunctura.... Surprinzator e ca functioneaza f bine. Trebuie repetata cura la 6 luni.