Racit

Gripa

Postata de andrewbun cu 14 ani in urma.

Buna, as vrea sa stiu, eu cu sotia planificam un bebelus si se apropie perioada fertila. Dar cu o zi inainte de a purcede am racit usor si am febra de 37.3 si am luat Biseptol. Putem oare incerca sau mai bine sa asteptam? Merci anticipat.

Raspunsuri (8)

Sheila

acum 14 ani

Poti sa te apuci linistit, sotia sa aiba grija sa nu administreze medicamente care nu sunt recomandate in sarcina.
Spor si sa auzim de un bebe

andrewbun

acum 14 ani

adica chiar de am febra si beau pastile, sa-i dam drumul?

Sheila

acum 14 ani

Medicamentele nu afecteaza calitatea spermei.

andrewbun

acum 14 ani

ok, merci mult de sfat, dar oricum ne-am stopat caci mi-s-a ridicat febra la 38 si nu prea am kef :((

miky

acum 14 ani

pai ori vrei bebe ori nu? eu cred ca ti-e cam frik de o astfel de responsabilitate si cauti sa mai amani un pic momentul. e minunat sa fii parinte curaj si nu o sa regreti

adi

acum 14 ani

desigur ca vreau! de asta si cer sfaturi sa nu facem vreo gafa.... merci pt incurajare :)

liliana

acum 13 ani

Daca se intimpla ca femeia sa fie insarcinata, si se declanseza o raceala care se transforma in sinuzita? Ce se intimpla si cum se trateaza?

alexandru123456

acum 13 ani

buna iti recomand sa ei nurofen pastile or sa te ajute