Răceala sau virus?

Gripa Dureri de gat Raceala

Postata de MembruMobileApp1496562886 cu 6 ani in urma.

Buna ziua! Am si eu probleme cu o răceala cel puțin asta cred ca am. A început aseara cu o usturime in gât dar eram confuza căci nu am baut nimic rece si nu am stat in curent/aer condiționat. Peste noapte mi am pus la amigdale cartofi cu spirt pentru ca stiu ca mereu m a ajutat, 2 vitamina C de 1000 de mg, nurofen si gargara cu apa si bicarbonat. Azi dimineața m am trezit transpirată, fără dureri in gât dar cu durere de cap, amorțeala in tot corpul, suflat nasul (galben spre verde), si stare de rau cu febra 37. Țin sa precizez ca acum 2 săptămâni am fost racita dar nu asa de grav deoarece am baut rece si am stat in aer condiționat.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Bolile-aparatului-respirator/6-motive-pentru-care-raceala-persista_5323