Pierderea mirosului?

Gripa

Postata de radu162137769 cu 6 ani in urma.

In cadrul unui episod de gripa,(acum aproximativ o luna), ac***a secretii nazale puternice, mi-am administrat 2 tablete de parasinus.In cateva ore, nu numai ca secretiile au incetat, dar am resimtit o uscaciune la nivelul mucoasei.Dupa ameliorarea simptomelor de raceala, simtul olfactiv a ramas aproape inexistent, desi m-as fi asteptat ca, in cateva zile sa reapara.Cred ca e important de mentionat ca in tot acest timp am suportat cateva lucrari stomatologice, fiind nevoie de administrarea de antibiotice si antiinflamatoare.
Ce e de facut?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-cavitatii-bucale/principalele-cauze-ale-pierderii-mirosului-si-a-gustului_16697