Otita medie acuta sau supurenta?

Gripa Otita Otita medie cronica

Postata de MembruMobileApp1518583477 cu 6 ani in urma.

Buna ziua,
De o saptamana am contactat accidental de la cineva gripa, am vazut la tv ca este epidemie iar multi oameni mor in tara dar si in lume.
De 3 zile m-am trezit intr-o dimineata cu urechea dreapta infundata si la 10 min diferenta si urechea stanga, ma inteapa timpanul foarte tare cand ma aplec sau fac miscari bruste,vorbesc tare, simt sub ureche o durere, febra si auz in distors.
Durerea se amelioreaza cu antiinflamator. Iau cate 3 pastile la 4 ore diferenta de Panadol Extra ca sa nu mai simt intepaturile in timpan.
Ce medicamente pot lua ? Trece de la sine sau trebuie sa merg de urgenta la ORL ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectiile-urechii/infectiile-urechii_474