nas ce curge de o saptamana

Gripa

Postata de roberta66 cu 12 ani in urma.

buna...Fetitei mele de 5 ani ii curge nasul de o saptamana si nu i-am dat nici un medicament pana acuma pt ca nu a facut febra si nu tuseste.De 2 zile am inceput sa ii dau Imungrip pt ai intarii imunitatea.Astazi mi-a zis ca o doare capul si as vrea sa imi spuneti as putea sa ii dau Ibuprofen sirop daca nu are febra si daca iam dat si Inmugrip Junior???

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Puteţi administra Ibuprofen sirop (datorită efectului său analgetic), fără probleme sau Algocalmin supozitoare sau comprimate (pentru comprimate se recomandă desfacerea acestora în puţină apă înainte de administrare)

nelu tone

acum 12 ani

Incercati cu Tinctura de Propolis 20 pic x 3 ori pe zi, pentru intarirea imunitatii, are si efect antiviral.
Puneti-i apa sarata in ambele nari, cate 2-3 picaturi in fiecare de mai multe ori pe zi. Ajuta foarte mult. Puteti folosi apa de la robinet, o puneti pe aragaz cu sare in concentratie de 5-10 % si o aduceti la fierbere.