medicamentele si vaccinul ah1n1

Gripa

Postata de skywalker73 cu 14 ani in urma.

Buna ziua. Am facut vaccinul antigripal. Fac tratament de lunga durata pentru rectocolita ulcerohemoragica cu salofalk supozitoare, de asemenea de 2 luni am inceput un tratament cu antibiotice (Ceclozone)pentru boala Lyme.As dori sa stiu daca am facut vaccinul antigripal este indicat sa mai i-au antibiotice si medicamente in general, cel putin o perioada?

Raspunsuri (17)

yna

acum 14 ani

azi si eu si sotul meu am facut vaccinul si inca nu am avut nici un fel de reactii niciunul dintre noi...

skywalker73

acum 14 ani

ma interesa daca vaccinul are vreo incompatibilitate cu tratamentele mele

kinga

acum 14 ani

nu sunt incompatibilitati. Si in orice caz bolile pe care le ai sunt mult prea serioase ca sa intrerupi tratamentul lor. Nici nu se pune problema

nela

acum 14 ani

Cat de periculoase sunt substantele chimice (formaldehida si tiomersal) din compozitia vaccinului antigripal Cantgrip ?

Eli

acum 14 ani

tiomersalul, toxic, in organism este metabolizat in etil-mercur si thiosalicilat iar aldehida formică este substanta cu risc cancerigen foarte mare

Radu

acum 14 ani

Daca sunt racit, pot sa fac vaccinul anti H1N1 ???

silvia

acum 14 ani

afecteaza vaccinul la anticonceptionalele yasmin?

silvia

acum 14 ani

nu poti face vaccinul daca esti racit,iti spun sigur deoarece lucrez in sanatate

ellia

acum 14 ani

Daca tusecs pot sa-l fac???

anqa

acum 14 ani

Cand o sa mergi sa te vaccinezi va fi prezent si un medic care v-a constata starea sanatatii tale ellia.Vaccinul se face in general persoanelor sanatoase dar medicul e singurul care decide daca poti sa il faci sau nu!Multa sanatate!

RALU

acum 14 ani

AM FACUT VACCINUL NESTIIND CA SUNT INSARCINATA.DUPA SOCOTELI IN A 2 -3 ZI DE LA FECUNDARE.CE SA FAC?

ellia

acum 14 ani

Multumesc anqa

bau-bau

acum 14 ani

tiomersalul afecteaza fatul, actionand asupra sistemului sau nervos. cu sinceritate iti spun ca fatul are sanse mari sa se nasca cu autism. de ce nu consultati oare si site-urile internationale inainte de a va distruge sanatatea? de ce acceptati sa fiti cobaii unora?

bau-bau

acum 14 ani

http://saccsiv.wordpress.com/category/tiomersal/

macar cititi si aici

vera

acum 14 ani

cum poate atata lume sa fie incuiata la minte si sa se vaccineze fara sa nu aiba garantia vaccinului? foarte multa lume necitita .

lore

acum 14 ani

Am pielonefrita acuta sub tratament.la cat timp pot face vaccinul ah1n1 si daca este indicat?

sloneanu

acum 14 ani

am o fetita de 6 luni ce riscuri sant ac***a in vedere ca alaptaz