Isoprinosin in tratarea aftelor este indicat? Sau ce tratament medicamentos este bun??

Gripa

Postata de Dinu Mariana cu un an in urma.

Tot timpul ma confrunt cu o aftoase cronica .Nu știu ce sa mai fac și ce sa iau .

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiunile-gingiilor/aftele-bucale-de-ce-apar-si-cum-se-pot-trata_16820

Cristina

acum 7 luni

Bună. Și eu ma confrunt cu afte și știu cât de neplacute pot sa fie... La spray sau unguent Anaftin mai cedeaza bubitele.
Am observat ca tine de o reactie alergica a organismului combinat cu o imunitate mai scăzuta( apar cu precadere primavara , toamna și iarna) și de anumite alimente care sensibilizeaza mucosa bucala gen muraturi sau acid citric ( lămâi, portocale, grefuri).