Gripa?

Gripa

Postata de Andrei141592 cu 13 ani in urma.

Buna ziua, nu stiu sigur daca am luat gripa sau e altceva. Simptome:
- stare de ameteala si dureri temporate de cap (se manifesta doar daca misc brusc capul, sau ma ridic din pat/scaun)
- friguri (aseara, in timp ce colegii de camera stateau la bustul gol, eu a trebuit sa ma inbrac in pantaloni si bluza cu gluga si coperit pana in gat)
- dureri ale globilor oculari (cand schimb brusc unghiul de vedere)
- tuse usoara
- sete (tot aseara am baut mult mai multa apa decat de obicei)
Febra nu stiu daca am avut/am sau nu, pentru ca nu am termometru aici (stau in caminele UPT), iar nasul nu mi-a fost infundat.
Primele simptome a aparut ieri (friguri + usoara stare de ameteala).

Raspunsuri (3)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Andrei141592

acum 13 ani

Va multumesc!

Medic Epuran

acum 13 ani

Multe din simptomele descrise corespund simptomatologiei specifice gripei, însă poate fi la fel de bine vorba şi de o simplă răceală,˝răceală comună˝ produsă de rhinovirusuri.