Gripa sau ...?

Gripa

Postata de gonzo cu 13 ani in urma.

Buna ziua,

De aproximativ 4 zile prezint urmatoarele simptome: febra in jur de 37 - 38.4, ma ustura in gat, ma doare in capul pieptului cand tusesc.

Mentionez ca am luat Nurofen Raceala si Gripa si Trachisept . Oare ce am, este ceva grav ?

Raspunsuri (2)

nelutu

acum 13 ani

de 3 zile am febra,dureri de ochi,temperatura,dureri din furca pieptului pina in git,respir greu tuse.am fost la medic mi-a dat tratament cu antibiotice si sirop de tuse.imi da si mie cineva niste detalii cum sa scap mai repede.va rog mult.multumesc.

Edi

acum 11 ani

Sunteti pe moarte amandoi. Remarc ca va este lene sa va deplasatii pana la medic si ca va multumiti cu raspunsuri date de orice "doctor" de pe "feisbuc". Sfatul meu este sa mai iesiti din casa, sa mai lasati calculatoru'''' (sunt sigur ca nu moare fara voi ) si sa vizitati un medic specialist.