gripa noua

Gripa

Postata de bebein cu 14 ani in urma.

Buna ziua, as fi foarte interesata sa fac vaccinul contra gripei noi, dar nu sunt asigurata. Unde as putea sa-l fac, eventual contra cost?
Multumesc

Raspunsuri (12)

iudifta

acum 14 ani

eu am inteles ca se face la toata lumea ori e asigurat ori nu e. Incearca la orce cabinet medical

raluca

acum 14 ani

Buna,

Daca doresti sa-ti faci vccinul contra gripei mergi la medicul de familie, el este obligat sa-ti faca vaccinul gratuit. Sanatate.

Maria C

acum 14 ani

Medicii de familie sunt obligati sa isi vaccineze pacientii, asa ca nu mai sta pe ganduri si mergi la medicul de familie. Pe curand!

Gavrila Luciana

acum 14 ani

nu am medic de familie(nu sunt asigurata). D-aia intrebam.

Radu

acum 14 ani

Faceti-l fratilor ca si eu l-am facut si la 24 de ore am facut accident vascular cerebral. Mentionez ca ca am 36 de ani, lucrez in sanatate de 12 ani, pana sa-l fac am fost sanatos ca un taur. Acum de 3 saptamani umblu prin spitale, cheltuiesc banii familiei ca sa vad care a fost cauza exacta si pana acum doctorii nu gasesc nimic - toti spun ca nu e din cauza vaccinului dar nu au dovezi ca ar fi din cauza mea. Asta e viata fiecare isi duce crucea.

isolda

acum 14 ani

Am lichen plan cutanat.Pot sa fac vaccin contra gripei noi?

bebein

acum 14 ani

Imi pare f rau sa aud asta...intr-adevar e ingrijorator ceea ce spui. Sunt sigura ca sunt riscuri daca faci vaccinul, sunt si daca nu-l faci. Acum fiecare trebuie sa decida ce risc e dispus sa-si asume.Dar matematica spune ca din 6000 bolnavi au murit 83 si din 210.000 de vaccinati n-a murit nimeni si nici nu am auzit de cazuri de efecte secundare grave. Cazul tau este primul pe acre-l aud. Sunt sigura ca unt mai multe dar matematica e clara.Cel putin eu asa gandesc.

marialeea

acum 14 ani

La mine la policlinica medicul de familie a ridicat din umeri: nu primisera nici un fel de vaccin! Fratele meu a sunat pe la spitale: la fel! Singurul loc unde te poti duce "la sigur" ca sa spun asa este Spitalul "Matei Bals", acolo il au! Contra-cost sau nu, sigur ti-l fac.

Iulia

acum 14 ani

Fiul meu este student in Bucuresti. Are domiciliul si medicul de familie in Prahova. Poate face vaccinul impotriva A H1N1 in Bucuresti?

anyta

acum 14 ani

ce reactii adverse are vaccinul gripei noi?/

anyta

acum 14 ani

vaccinul este gratis

lucia

acum 14 ani

S-a scris pe stirileprotv.ro locurile unde oricine poate face vaccin gratis, care ar fi reactiile adverse etc.