gripa la copii

Gripa

Postata de MONICA1979 cu 12 ani in urma.

buna...este bun sa ii dau la fetita de 5 ani PARAGRIPPE?Deocamdata nu are febra,nu tuseste, dar stranuta cate una si are nasul infundat.Cum sa ii administrez?PARAGRIPPE scade si febra si e bun si pt tusa daca cumva se raceste mai mult?Ce altceva as mai putea sa ii administrez pt gripa ac***a in vedere ca toti membrii familiei au gripa si locuim intr-o casa.Pt adulti ce imi recomandati???

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Paragrippe este un preparat homeopat , care , dupa studiile cercetatorilor si unele experiente ale pacientilor , amelioreaza simptomatologia starilor gripale chiar din faza incipienta , Comprimatele se administreaza ca atare sau sfaramate sau disolvate in putina apa ( la copii), ori se sug la interval de 2 -3 ore ( in afara pauzelor de masa ) pana la ameliorarea simptomelor dupa care ritmul se rareste. Consultati si prospectul insotitor al medicamentului