gripa la copii

Gripa

Postata de MONICA1979 cu 12 ani in urma.

buna...este bun sa ii dau la fetita de 5 ani PARAGRIPPE?Deocamdata nu are febra,nu tuseste, dar stranuta cate una si are nasul infundat.Cum sa ii administrez?PARAGRIPPE scade si febra si e bun si pt tusa daca cumva se raceste mai mult?Ce altceva as mai putea sa ii administrez pt gripa ac***a in vedere ca toti membrii familiei au gripa si locuim intr-o casa.Pt adulti ce imi recomandati???

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Paragrippe este un preparat homeopatic, extras din plante, ce amelioreaza simptomele gripei (febra , dureri de cap, stare de rau general). Gripa, fiind o viroza respiratorie se transmite prin caile respiratorii (tuse, stranut). Ar fi indicat un consum de lichide crescut in starile gripale, medicamente ce efect antipiretic (pentru febra), tratament antibiotic in cazul unei suprainfectii bacteriene. Daca apar fenomene noi si se inrautateste starea e necesar sa va adresati medicului pediatru.

Lars von Trier

acum 11 ani

Doamnă, faceţi o mare confuzie! Paragrippe ORI este un preparat homeopat (şi are valoare practic egală cu ZERO!), ORI este naturist (şi atunci mai reuşeşte să amelioreze - vindece cîte ceva).

Hotărîţi-vă!