Gripa face victime?

Gripa

Postata de comentarii utilizatori cu 14 ani in urma.

Am vazut la stiri ca 2 persoane au murit de gripa porcina in Romania. Oare doar asta au avut sau profita de situatie sa sperie oamenii.
Cei care au fost suspecti, ne spuneti si noua cum se manifesta, in afara de ce gasim pe intenet si in ziare.

Raspunsuri (6)

Maria C

acum 14 ani

Simptomele gripei porcine sunt;
Febra (peste 38°C), oboseala, tuse, durere in gat, stari de voma si diaree.

elenita

acum 14 ani

o p***ae gripa asta porcina

raluca

acum 14 ani

Gripa porcina provoaca mai mult panica in randul pop**atiei. Daca nu vrei sa te imbolnavesti incearca sa iei medicamente pentru a-ti intari imunitatea.

omnia

acum 14 ani

Buna Lara,

Gripa face victime indiferent de tipul de virus.
Si gripa sezoniera si cea porcina sunt la fel de periculoase; doar ca cea din urma, fiind "nou lansata pe piata" este mai celebra si mai atent urmarita.

La fel ca si virusul sezonier de gripa (cel care ne este familiar) si virusul gripei porcine este mai periculos in cazul persoanelor care sufera de afectiuni cronice, care au sistemul imunitar foarte slabit, sau care neglijeaza simptomele si nu iau nici o masura pentru a le diagnostica/trata.

Asadar, daca suntem atenti la semnalele pe care ni le transmite corpul si luam masurile necesare in caz de necesitate, nu trebuie sa ne panicam.

Sunt oameni care mor din dfiferite alte boli, doar ca nu se face atata zarva!

mario

acum 14 ani

o nebunie nu stiu cu ce sa mai panicheze oamenii.
dac e sa murim poate sa ne cada o caramida in cap si asti o sa zica ca am avut porcina

Geo

acum 14 ani

NICIODATA NU AM RACIT LA PLAMANI
Gripa AH1N1 M-A ADUS IN STADIUL DE PNEUMONIE .CAND O SA O CONTACTEZI NU O SA MAI FII ASA VITEAZA . PUNE MANA SI POARTA O MASCA

MA REFER LA COMENTARIILE DE MAI SUS

VA DORESC MULTA SANATATE