Gripa extrem de puternica

Gripa

Postata de PrOKtN cu 12 ani in urma.

Buna ziua as dori si eu niste sfaturi medicamente tratament natural orice pentru tatal meu a racit sau a facut gripa de viro 4 zile nu se amerioreaza deloc are scaderi bruste de temperatura stranuta si tuseste , are frisoane , gatu inflamat , caile respiratori infundate .... lam tratat cu ce am stiu mai bine inclusiv strepsils , usturoi , vitamina C , miere de albine , frectie cu otet , oscillococium , aspirina , paracetamol ... nimic nu da rezultate de ameliorare , are varsta de 58 de ani

Raspunsuri (6)

colnago

acum 12 ani

Buna seara.
Tatal Dv. poate sa apeleze cu incredere la bautura bioactiva Tahitian Noni. Nu are contraindicatii, este un supliment alimentar care, de pl. ajuta si la scaderea febrei, fetele mele o consuma de peste patru ani, nu au mai avut probleme cu imunitatea.

Buna

acum 12 ani

Scrie-mi un email la *** pe yahoo...il pot ajuta pe tatal tau.

PrOKtN

acum 12 ani

nu ma puteti ajuta aici ?

PrOKtN

acum 12 ani

multumesc colnago pentru raspunsul dat voi incerca cu incredere si acest tratament

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ar fi bine sa fie examinat de medicul de familie, pentru depistarea unei eventuale angine bacteriene, indicarea unui tratament etiopatogenic (antibiotic) daca se impune, simptomatic privind febra (un antitermic ca paracetamol) , sa bea lichide mai multe nici prea reci nici prea fierbinti, un tratament cu vasoconstrictoare pentru obstructia nazala (nas infundat).

homeopatieclinica

acum 12 ani

După un consult la medicul de familie care să stabilească un diagnostic clinic, contactaţi-mă vă rog pe
w.w.w. homeopath.ro.sectiunea CONTACTE.Descrieţi cât mai amănunţit starea psihică şi fizică a tatalui, ce boli a mai avut, preferinţe termice, alimentare, sete, caracteristici ale somnului, transpiratii, scaun, micţiuni,aspectul urinii , alte particularităţi. Ve-ţi primi un raspuns adecvat şi indicaţii de tratament homeopat.
cu stima,dr.Mihai Dragnea