ganglioni

Gripa

Postata de Stefan-Daniel cu 12 ani in urma.

Salut ma nunesc Jecu Stefan-Daniel,am 18 ani si am si eu o mica problema.mi-au aparut mici unflaturi in spatele urechii drepte,pe maxilar si sub mandibula. va rog sa-mi dati si mie un sfat ce as putea face.precizez ca am avut cancer in familie,tatal meu avea cancer cand am fost eu nascut si un alt frate de-al tatalui meu tot de cancer a murit.multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar putea fi vorba de adenopatie retroauriculara, submandibulara, adica marirea in volum a ganglionilor respectivi. aceasta este intalnita in infectii stomatologice sau intr-un proces inflamator in teritoriul de drenaj ( dureroasa spontan sau la palpare, poate prezenta roseata sau modificare de temperatura ) , in mononucleoza infectioasa, in hemopatii maligne .
ar fi bine sa apelati la medicul de familie pentru o examinare.

Criss

acum 10 luni

Ai aflat cauza aparitiei ?