febra38 si varsaturi repetate

Gripa

Postata de valentinb65 cu 13 ani in urma.

am avut copii in tabara la bran judetul brasov si au venit dupa 5 zile varza..cu stari de voma repetate din ora in ora si febra 38''..cel mare are 14 ani dar e cel mai daramat a vomat o seara intreaga si febra 38''.am sunat medicul si a zis sa-i faca sotia un un metrocopramid injectabil dar ce facem cu febra..algocalmin la greu si nurofen,,cred ca tot un antibiotic e ideal injectabil[ ce ma sfatuiti]..penicilina cu gentamicina..e ok/?

Raspunsuri (1)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului