Expiratie suieratoare

Gripa

Postata de vlad_dani86 cu 10 ani in urma.

Buna ziua, de 2 zile am racit grav si transpir intr-una, plus ca am o stare de oboseala nejustificata.

Ieri am inceput sa tusesc si am luat in timpul zilei Ibuprofen iar seara o capsula de ACC 200. Spre stupefactia mea m-am trezit din somn pe la ora 2 dimineata cu o tuse groaznica, persistenta, cu durere in piept (se aude ca un buhai) si cel mai rau, am avut apoi dificultati de respiratie cu suierat pe faza de inspir..

Nu mi s-a mai intamplat niciodata, care credeti ca este problema?
Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa consultati medicul internist pentru evaluare clinico- biologica: analize de laborator, radiografie pulmonara. Poate fi o bronsita sau pmeumonie pe care este bine sa o tratati corespunzator.

vlad_dani86

acum 10 ani

Multumesc mult pt sfat.
Pana la urma am fost la Spitalul Universitar si mi-au pus 2 perfuzii (Ringer parca), mi-au luat sange si mi-a iesit ok, radiografia e buna, diagnosticul a fost de viroza respiratorie si mi s-a prescris: Augmentin 1g 1cps/zi, Paracetamol 3cps/zi, Acc200 3cps/zi. Va multumesc inca odata, multa sanatate va doresc!

casian moldovan

acum 8 ani

la terminarea expiratiei se aude un usor suierat dupa care imi vine sa tusesc sec.Nufac temperatura nu am dureri in gat.Ce ma sfstuiti.