durere pe piept

Gripa

Postata de fetitzacuminte cu 12 ani in urma.

am si eu o intrebare..de 4 zile am inceput sa tusesc si ma doare rau pe piept..am luat paracetamol,aspirina si acuma am inceut sa iau ceva mai tare opsen se 1000 de mg.eu sunt in italai si nu pot merge la doctor pt ca nu am un doctor de faimilie.ce as putea face sa nu mai am duererile astea gorznice pe pipet si in gat..mai ales noaptea ..pt ca nu pot nici sa dorm ..?va multumec

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Dupa descriere pare sa aveti o Traheobronsita ,pornita de la o infectie de cai aeriene superioare si amigdaliana..Continuati cu expectorante care sa elimine secretia bronhotraheala, pe langa tratamentul pe care-l faci