Dupa gripa, raceala, care e durata maxima?

Gripa Gripa aviara Gripa a Gripa cu pneumonie Gripa porcina Infectie virala Raceala
+4
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileApp1508315163 cu 6 ani in urma.

Acum 15 zile exact am inceput gripa cu simtome de febra f mare (care a tinut doua zile), varsaturi (prima zi) si tuse cu secretii culoare verde (7 zile aprox.) Dupa ce s-a terminat cu tusea, am prins raceala, simtomele fiind dureri gat, febra f lejera, nas care curge, stranuturi, tuse lejera. Cat timp credeti ca poate tine? Ar fii cazul de mers la medic sau sa tratez raceala natural (cu ceaiuri, vitamine C etc.)? Nu am luat nici un alt medicament inafara de Ibuprofen pentru febra (primele zile) si paracetamol (acum la raceala, primele doua zile). Multumesc mult.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Gripa/raceala-si-gripa-simptome-detaliate_10005