Doar febra

Gripa

Postata de ddreamer cu 10 ani in urma.

De doua zile mi`a aparut brusc si pe neasteptate o febra care ba scade ba creste ... interesant este ca am absolut nici un fel de alt simptom doar frisoanele si transpiratiile cauzate de febra... de obicei aveam probleme cu gatul prima data dupa care evolua spre febra si alte simptome. dar acum am doar febra si nimic altceva. duminica noaptea mi`a aprut brusc , spre dimineata a trecut, chiar am fost la lucru, insa dupa pranz a inceput iarasi sa imi creasca, azinoapte crescuse din nou foarte mult, am transpirat abundent si dimineata paruse din nou ca a trecut din nou am plecat la lucru iar acum iarasi incepe sa creasca... de duminica seara si pana acum am luat paracetamol de 3 ori pe zi si am baut ceaiuri. de la ce poate fi oare si cu ce s`ar putea combate cat mai repede ...

Raspunsuri (3)

Dr. Gabriela Boboc

acum 10 ani

Se prea poate sa fie o infectie urinara. Luati Urinal akut 1cp/zi, aflamil 2cp/zi si eventual vedeti medicul de familie ori faceti examen de urina + urocultura.

ddreamer

acum 10 ani

infectie urinara care se manifesta doar prin febra? nu am nici un fel de usturimi, dureri sau arsuri la urinare, culoarea este normala, nu simt nevoia sa merg mai des .. ba chiar mai rar ac***a in vedere ca cel putin cat am stat acasa am stat la caldura sa transpir...

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa consultati medicul internist sau infectionist pentru evaluare : analize de laborator, radiografie pulmonara, sumar de urina, etc.