despre vaccinul antigripal

Gripa

Postata de ioan-cornel cu 14 ani in urma.

Buna ziua
Am 40ani facut a doua oara vaccinul antigripal(nu mai retin daca a avut aceeasi reactie si la primul)dupa ce lam facut in mina stinga a aparut o durere imensa a bratului si ganglionul de sub drat sa unflat (fata de cel din dreapta cind mam uitat)si cu o durere cin stateam pe partea sa cind dormeam si o amorteala a bratului in jos dupa o saptamina sa desumflat ganglionu durerea a disparut (daca)" este normala aceasta reactie si daca este periculos sa il mai fac in viitor"
VA MULTUMESC CORNEL

Raspunsuri (4)

Maria C

acum 14 ani

Poate ai avut o reactie alergica la acest vaccin antigripal.

cristina

acum 14 ani

ar fi mai bn sa-ti vezi de treaba ta,si sa nu va mai faceti tot felul de injectii

oprisan Sever

acum 14 ani

Eu dupa 45 de zile de la vaccinare ac***a 57 de ani, am facut o boala imunologica foarte grava si de lunga durata care nu-mi trece de loc dupa 16 zile si anume zona zoster cranian pe partea stanga cu umflarea ganglionilor cervicali, durere, rani sub pielea capului, temperatura etc.

maronica

acum 14 ani

am o saptamana de la vaccin.am avut o usoara reactie in brat si generala.dupa 24 ore mi-a trecut.zona zoster e data de un microorganism numit herpes zoster un virus.nu are legatura cu vaccinul.e ff dureroasa pt ca prinde cu precadere filete nervoase pe stanga.am avut in copilarie.mancarimile se calmeaza cu pudre mentolate durerea cu antialgice.