CURGE NASUL NUMAI APA

Gripa

Postata de Margareta32 cu 12 ani in urma.

A o fiica de 24 ani carin febr. 2010 a fost operata cu Hipertrofia cornetelor nazale, din cauza ca mai muli ani i-a tot curs nasul (numai apa). Acum de vreo 2-3 luni din nou aceiasi poveste - curge numai apa - Si-a pus picaturi cu Sare de mare si propolis (un produs din farmacie) dar fara nici un efect. Va rog sa ma sfatuiti ce sa mai fac ? ce sa-i dau?? Rog raspuns pe adresa de email: [email protected]

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi necesar reevaluare ORL, pentru a depista eventuala obstructie nazala. medicul specialist ORL profilaxia aparitei rinitei hipertrofice include : aer curat, evitarea schimbarilor bruste de temperature, evitarea umezelii, a aerului uscat si supraincalzit, evitarea consumului de tutun si alcool, evitarea utilizarii in exces a substantelor vasoconstrictoare ( Bixtonim, rinofug,etc.)

Margareta32

acum 12 ani

Multumesc pentru sfaturi.

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului