curge nasul de o saptamana

Gripa

Postata de MONICA1979 cu 12 ani in urma.

buna ...va rog sa ma ajutati.Am o fetita de 5 ani la care ii curge nasul de o saptamana(fara febra,fara tusa)si nu stiu ce sa mai fac ca sa scape de aceasta problema.Am folosit spray nazal cu apa de mare 5 zile dar fara nici un rezultat .Nu i-am dat antibiotic si nici un fel de alte medicamente in afara de spray nazal pentru ca daca nu a facut febra si nu tuseste nu cred ca e bine.Noaptea doarme bine nu are nasul infundat si respira normal insa ziua sufla nasul foarte mult,este mai mult apoasa si nu are culoarea galbena.Ce imi recomandati si care ar putea fii cauza?

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Solicitati la farmacie o solutie pentru picaturi nazale " Ser fiziologic efedrinat " si puneti picaturi in fiecare narina de 2-3 ori pe zi. Nu este nevoe de antibiotce.

iul63

acum 12 ani

incearca si capsio kids, merge bine si eu am primit informatia si am cautat pe capsio.eu si ama gasit ieftin