cum poate scapa de febra si de ce copilul meu are febra mare?

Gripa

Postata de denisa cu un an in urma.

cum poate copilul meu sa scape de febra? si cu ce ar trebui sa actionez asupra ei?de ce copilul meu de 2zile are febra peste 39 si mai jos nu scade va rog spune ti un tratament sau solutii privid indepartarea febrei.va multumesc frumos!si sarbatori fericite alaturi de cei dragi! va rog frumos sa ma ajutati impriviinta acesteia!

Raspunsuri (1)

Dr. Irina Dragoi

acum un an

Nurofen sirop si dus la medic, daca are febra peste 39. Pentru tratamentul durerii şi febrei doza zilnică recomandată de Nurofen pentru copii este de 20-30 mg ibuprofen/kg administrată pe cale orală în mai multe prize, la interval de 6 - 8 ore.