ce am?

Gripa

Postata de Danyeelutza cu 12 ani in urma.

buna ziua am fost acum 4 luni la doctor si am facut o ecografie la care mi-a iesit ca am un chist de 5cm la ovarul stang si unul de 3 cm la ovarul drept...dar de atunci nu am mai fost la doctor si mi s-a marit burta de parca as fi gravida in 6 luni,nu am pofta de mancare am si niste scurgeri galbene foarte dese si urat mirositoare ciclul mi s-a dereglat,am dureri mari de burta si de spate.va rog sa imi spuneti ce as putea sa am pentru ca mama vrea sa mearga cu mine la doctor dar imi e frica.multumesc mult

Raspunsuri (5)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Chisturile nerezolvate,inevolutia lor, deobicei vresc datorita acumularii de lichid devenind adevarate pungi ( pline cu acest lichid ). Trebuie sa mergi la Spital pentru operatie,pentru a ti- le scoate . Sanatate

Danyeelutza

acum 12 ani

multumesc pentru raspuns

Carpe Diem

acum 12 ani

Mergi la medic urgent! Nu de medic trebuie sa te temi, pt ca acesta va face tot posibilul sa te vindece, teme-te in schimb de boli pe care ai fi putut sa le tratezi cu usurinta si nu ai facut-o!
Ai 19 ani, daca nu doresti ca mama ta sa asiste la consultatie mergi singura la control. Fie mergi la un cabinet de ginecologie privat, fie la specialist cu bilet de trimitere de la medicul de familie.

Danyeelutza

acum 12 ani

dar este posibil sa am cancer ovarian?multumesc mult pentru raspuns

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Nu sunt simptome de cancer , iar chistul nu este tumora canceroasa. Sanatate