am infectie in gat?

Gripa Infectie gat

Postata de maddddy cu 10 ani in urma.

De acum 3 zile(cand ma prins poaia )ma doare rau in gat de nici nu pot inghiti,ma durea capul,stare ameteala si greata,ochi lacrimau,temperatura 37,5...dar nu mi sa infundat nasul...am luat ampicilina de 3 zile..celelate simptome au disparut dar gatul ma doare la fel de rau..fiind foarte inflamat .Am gresit luand antibiotic...si dc da ce ar trebui sa iau ca sa scap de duerea din gat.?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa consultati medicul ORL-ist pentru evalure si recomandari specifice.
Antibioticele se iau numai la recomandarea medicului specialist si trebuie urmat cel putin 7 zile .

:D

acum 10 ani

ia niste miere, propolis sau vitamina c si ai putea incerca si un fular