Am capul ametit

Gripa

Postata de AlexSTC cu 11 ani in urma.

De o zi am capul ametit si ma doare la nivelul cerebelului cand misc capul brusc , tusesc si nu ma simt bine , nu am deloc putere in tot organismul. Am 18 ani si ultima oara am facut o spalatura in ureche dar nu am avut dop de cerumen , sa fie din cauza asta? E posibil sa am puroi la nivelul cerebelului si asta sa mi provoace ameteala? Mentionez ca urechea stanga e foarte sensibila . Va rog sa ma ajutati , imi e teama sa nu fie rau.

Raspunsuri (2)

Raluca

acum 10 ani

Buna ziua,Am si eu o problema.Acum 2 saptamani am lesinat,dupaceea m-am simtit ok toata saptamana si urmatorul weekend am inceput sa tremur ,am fost la smurd ,mi-a dat perfuzie KCa,si sa iau magneB6 si Calciu lactic.in principiu ma simt mai bine dar is tot ametita si noaptea am inceput sa trasnpir .oare de ce ?imi poate spune cineva Multumesc

alex

acum 9 ani

buna ziua,transpiratiile nocturne si ametelile sunt niste simptome ale tuberculozei pulmonare,ar trebui sa te duci la un medic ftiziopneumolog.